۲ هزار و ۸۸۵ تن گندم تضمینی از کشاورزان شاهرود خریداری شد.

علیرضا حسین پور یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: خرید تضمینی گندم در سال های گذشته با همکاری سازمان غله که زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی بود، انجام می شد اما اکنون زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وی ادامه داد: سازمان غله به دلیل نداشتن پایگاه در روستاها با همکاری اداره تعاون روستایی اقدام به خرید تضمینی مباشرتی محصولات کشاورزی از جمله گندم و گلزا کرد.

حسین پور از خرید تضمینی مباشرتی ۴۰ تن کلزا در شاهرود خبر داد و تصریح کرد: سه هزار و ۵۵۰ تن محصولات کشاورزی و زراعی هم به صورت توافقی از کشاورزان شاهرود خریداری شد.

  رییس اداره تعاون روستایی شهرستان شاهرود اظهار داشت: در ۹ ماهه امسال یک هزارو ۴۳۹ تن انواع کود شیمیایی و ۶۱ تن کود آلی، زیستی و ریز مغذی بین کشاورزان شهرستان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۳۰۰ تن انواع بذر اصلاح شده توزیع شده است، افزود: هفت هزار و ۵۰۰ تن انواع نهاده های دامی و چهارهزارو۳۰۰ کیلو گرم لیتر انواع سموم شیمیایی توزیع شده است.

حسین پور با اشاره به اینکه جایگاه سوخت توحید در جاده رویان زیر مجموعه تعاونی باغداران این اداره است، اضافه کرد: چهار میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر انواع مواد سوختی در فروشگاه های مصرف تعاونی  و جایگاه اداره تعاون روستایی از ابتدای سال تاکنون توزیع شده که ارزش آن هفت میلیارد ریال بوده است.

به گفته وی صنوف کشاورزی و تشکل های مردم نهاد این شهرستان افزون بر ۱۱ هزار عضو فعال دارد.

  رییس اداره تعاون روستایی شهرستان شاهرود از عضویت ۴۶۷ تن بهره بردار جدید کشاورزی خبر داد و افزود: امسال ۵۲۶ فقره پروانه جدید در شهرستان شاهرود صادر شده است.

سال گذشته چهار هزار و ۶۰۵ تن گندم تضمینی از کشاورزان این شهرستان توسط شرکت تعاون روستایی خریداری شد.

سطح زمین های کشاورزی شاهرود ۱۸ هزار هکتار است که ۲۴ درصد از زمین های کشاورزی استان سمنان را شامل می شود و سطح باغ های شهرستان هم ۱۴ هزار و ۵۰۰ هکتار است که ۳۲ درصد باغ های استان را شامل می شود.

این شهرستان با داشتن ۴۰۰ هزار راس دام سبک ۲۴ درصد از دام سبک استان و با داشتن ۳۱ هزار راس دام سنگین ۳۰ درصد دام سنگین استان سمنان را دارد.

میزان تولید محصولات زراعی شاهرود سالانه ۲۳۰ هزار تن و محصولات باغی ۱۵۵ هزار تن است که ۵۰ درصد از تولید باغی استان سمنان محسوب می شود.

شهرستان شاهرود ۲۲۰ هزار نفر جمعیت دارد که در چهار نقطه شهری و ۵۰ روستا سکونت دارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *