کشاورزان میامی ۲۲ هزار هکتار گندم و جو کاشتند.

شاهرود – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی میامی گفت : ۲۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع شهرستان میامی زیر کشت پاییزه گندم ،جو آبی و دیم رفت .

علی اصغر محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود : تاکنون پنج هزار و ۸۰۰ هکتار گندم آبی و ۱۲هزار بصورت دیم در سطح شهرستان کشت شده است.
وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود سطح کشت گندم و جو تا پایان فصل پاییز در میامی افزایش یابد،افزود : از ابتدای فصل زراعی۲هزارو ۲۰۰ هکتارجو آبی و ۴ هزارهکتار بصورت دیم کشت شده است.
مدیر جهاد کشاورزی میامی با اشاره به اهمیت کشت گندم و خرید تضمینی آن از سوی دولت ، تصریح کرد : یکی از سیاست های اصلی جهاد کشاورزی این است که میزان تولید را در واحد سطح افزایش دهد.
وی با اشاره اینکه کشت گندم در این شهرستان بیشتر بصورت مکانیزه انجام می گیرد ، افزود: برداشت این محصول از اواخر اردیبهشت ماه سال آینده آغاز خواهد شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میامی تصریح کرد : نحوه کاشت و برداشت و کنترل ضایعات بصورت تمام وقت توسط ناظران و کارشناسان جهاد کشاورزی انجام می شود.
گندم ، جو ، آفتابگردان، انواع حبوبات ، زردآلو و دیگر محصولات باغی مهمترین محصولات کشاورزی میامی را تشکیل می دهد.
 امسال از مزارع این شهرستان ۳۸ هزار تن گندم برداشت شد که نسبت به سال گذشته ۱۰ هزار تن کاهش داشت.
حدود ۵۰ درصد تولید گندم و جو در استان به این شهرستان اختصاص دارد.
شهرستان میامی به خاطر آب و هوای مناسب و بارش های جوی مطلوب، قطب کشاورزی استان سمنان بوده و در تولید چند محصول مانند چغندر قند، گندم و آفتابگردان دیم مقام اول را دارد. در این شهرستان ۶۹ هزار و ۷۵۵ هکتار زمین کشاورزی و باغی وجود دارد، هر سال ۳۵ هزار هکتار زیر کشت انواع محصولات دیم وآبی می رود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *