پیش‌بینی برداشت ۱۱ هزار تن سیب‌زمینی از مزارع شهرستان شاهرود

ایسنا/سمنان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود گفت: پیش‌بینی می‌شود ۱۱ هزار تن محصول سیب‌زمینی از مزارع این شهرستان برداشت شود.

علی‌اصغر حجی اظهار داشت: سیب‌زمینی محصولی با قابلیت تحمل آب‌وهوای بسیار متنوع بوده که امکان کاشت آن در بسیاری از نقاط ایران و جهان وجود دارد.

وی سطح زیر کشت سیب‌زمینی در شهرستان شاهرود در سال زراعی جاری را ۵۵۰ هکتار عنوان کرد و گفت: باراکا، آگریا، بامبو، آریندا و سانته مهم‌ترین ارقام کشت‌شده محصول سیب‌زمینی در این شهرستان است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود با بیان اینکه میانگین برداشت عملکرد سیب‌زمینی ۲۰ تن در هکتار است اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود ۱۱ هزار تن سیب‌زمینی از مزارع شهرستان شاهرود برداشت شود.

حجی مهم‌ترین مناطق کشت و تولید سیب‌زمینی در شهرستان شاهرود را مجن، بسطام، پشت بسطام و تاش عنوان کرد و با بیان اینکه برداشت محصول سیب‌زمینی تا پایان آبان ماه ادامه دارد افزود: ارائه شیوه‌نامه‌های زراعت در زمینه بذر و تأمین نهاده‌های کشاورزی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای انتقال فناوری به بهره‌برداران برخی از اقدامات جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود برای حمایت از بهره‌برداران است.

وی اضافه کرد: معرفی ارقام جدید پر محصول در مناطق تحت کشت اراضی با هدف افزایش عملکرد از دیگر اقدامات جهاد کشاورزی شهرستان برای حمایت از بهره‌برداران است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *