۷۰ پروژه جهاد کشاورزی در استان سمنان افتتاح شد

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن میرعماد عصر شنبه در نشست خبری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی اداره کل جهاد کشاورزی سمنان ضمن بیان اینکه ۷۰ پروژه عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی این استان در خرداد ماه سال جاری افتتاح شد، ابراز داشت: گلخانه، سیستم آبیاری تحت‌فشار، اجرای طرح‌های کشاورزی ازجمله سیاست‌های سازمان هستند که همه‌ساله انجام آن‌ها در استان پیگیری شده است.

وی ضمن بیان اینکه این طرح‌ها در تمامی شهرستان‌های استان قابلیت اجرا داشته و برای همین در این ایام افتتاح شدند، افزود: برای بهره‌برداری این طرح‌ها ۷۴۷ میلیارد و ۵۱۸ میلیون ریال اعتبار هزینه شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه دومین استان برتر در اجرای پلاک گذاری ادوات کشاورزی کشور هستیم، ابراز داشت: روند پلاک گذاری ادوات کشاورزی با همکاری پلیس راهور ناجا طی سال‌های اخیر روند بسیار مطلوبی را در استان طی کرده است.

میرعماد بابیان اینکه ۹۸ درصد ادوات کشاورزی استان سمنان پلاک‌گذاری شدند، تصریح کرد: با همکاری نهادها و سازمان‌های تابعه روند پلاک گذاری ادوات کشاورزی در استان همچنان تداوم دارد تا این مهم به ۱۰۰ درصد برسد.

وی همچنین از آزادسازی چهار هزار و ۵۰۰ مترمربع از اراضی باغی و کشاورزی در شهرستان شاهرود خبر داد و افزود: بنا به اظهارات کارشناسان مربوط ارزش بناهای غیرمجاز قلع‌وقمع شده تقریباً حدود یک میلیارد و دویست میلیون تومان برآورد شده است که از تمام بهره‌برداران درخواست داریم تا قبل از اخذ مجوز از امور اراضی هیچ‌گونه بنا یا دیواری در اراضی زراعی و باغی احداث نکنند تا از ایجاد چنین خسارات مالی به آن‌ها جلوگیری شود.کد خبر 5249725

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *